668.C02 1743-1765 Døbte
7a Body (Both, WO)
- Den 16 oktober 1740 ble døpt Ole Arnsen, fødested Kleiva .1
- Den 10 februar 1743 ble døpt Ole Olsen, fødested Klemmetsmo .2
- Den 24 februar 1743 ble døpt Giertrue Larsdatter.3
- Den 10 november 1743 er Maret Olsdatter fadder, opholdssted Klemmetsmo .2
- Den 22 mars 1744 ble døpt Ole Larssen Solem.4
- Den 29 mars 1744 er ? Klemmetsmoe fadder, opholdssted Klemmetsmo .2
- Den 2 april 1744 er Maret Olsdatter fadder, opholdssted Klemmetsmo .2
- Den 26 april 1744 ble døpt Elias Olsen, fødested Gjønnes .5
- Den 7 mai 1744 ble døpt Brynil Andersdatter, fødested Attvendingen .6
- Den 31 mai 1744 ble døpt Ole Erichsen Solbue, fødested Solbu .7
- Den 14 juni 1744 er Maret Olsdatter fadder, opholdssted Klemmetsmo .2
- Den 6 september 1744 ble døpt Ole Arensen, fødested Aunan .8
- Den 13 september 1744 er Iver Klemmetsmoe? fadder, opholdssted Klemmetsmo .2
- Den 20 september 1744 ble døpt Peder Arnsen, fødested Kleiva .9
- Den 6 desember 1744 ble døpt Ole Arntsen Annolden, fødested Andøl .10
- Den 1 januar 1745 er Iver Klemmetsmoe fadder, opholdssted Klemmetsmo .2
- Den 31 januar 1745 er Ole Martinussen og Beret Klemmetsmoe faddere, opholdssted Klemmetsmo .2
- Den 28 mars 1745 er Iver Klemmetsmoe fadder, opholdssted Klemmetsmo .2
- Den 20 juni 1745 er Beret Klemmetmoe fadder, opholdssted Klemmetsmo .2
- Den 26 september 1745 er Ole Martinussen fadder, opholdssted Klemmetsmo .2
- Den 14 november 1745 er Maret Olsdatter fadder, opholdssted Klemmetsmo .2
- Den 28 november 1745 ble døpt Aren Ingebretsen, fødested Gangås .11
- Den 1 januar 1746 ble døpt Raney Larsdatter.12
- Den 13 mars 1746 ble døpt Arnt Olsen, fødested Gjønnes .13
- Den 12 april 1746 ble døpt Ingebor Joensdatter, fødested Ljøkell .14
- Den 28 august 1746 ble døpt Solov Arensdatter, fødested Aunan .15
- Den 28 august 1746 er Maret Olsdatter fadder, opholdssted Klemmetsmo .2
- Den 27 november 1746 er Ole Martinussen fadder, opholdssted Klemmetsmo .2
- Den 28 januar 1747 ble døpt Ingeborg Jensdatter, fødested By .11
- Den 24 juni 1747 ble døpt Siri Erichsdatter, fødested Solbu .16
- Den 9 juli 1747 er Ole Martinussen og Kari Fannrem faddere, opholdssted Klemmetsmo .2
- Den 16 juli 1747 ble døpt Angrim Arntsen Advendingen, fødested Andøl .17
- Den 16 juli 1747 ble døpt Erich Larssen.18
- Den 3 desember 1747 ble døpt Mikkel Olsen, fødested Monset .11
- Den 24 desember 1747 er Maret Olsdatter fadder, opholdssted Klemmetsmo .2
- Den 24 mars 1748 ble døpt Siver Olsen, fødested Gjønnes .19
- Den 16 oktober 1748 ble døpt Iver Jensen, fødested By .11
- Den 20 oktober 1748 er Maret Olsdatter fadder, opholdssted Klemmetsmo .2
- Den 1 januar 1749 ble døpt Joen Halsteenlien, fødested Halsteinli .20
- Den 12 januar 1749 ble døpt Aren Ingebretsen, fødested Gangås .11
- Den 26 januar 1749 ble døpt Simen Arensen, fødested Aunan .20
- Den 26 januar 1749 er Ranni Olsdatter Clemedsmoe fadder, opholdssted Klemmetsmo .2
- Den 2 februar 1749 er Ole Martinussen fadder, opholdssted Klemmetsmo .2
- Den 9 februar 1749 er Ole Martinussen fadder, opholdssted Klemmetsmo .2
- Den 2 mars 1749 ble døpt Iver Mikelsen, fødested Skaugen .11
- Den 30 mars 1749 ble døpt Anders Erichsen Solbue, fødested Solbu .21
- I 1749 ble døpt Marit Pedersdatter, fødested Blomli .22
- Den 3 august 1749 ble døpt Ole Larssen.23
- Den 10 august 1749 er Maret Olsdatter fadder, opholdssted Klemmetsmo .2
- Den 21 september 1749 ble døpt Beret Larsdatter, fødested Raudkleiva .24
- Den 30 november 1749 ble døpt Ole Jonsen.11
- Den 7 desember 1749 er Ole Martinussen og Maret Olsdatter og Maret Olsdatter faddere, opholdssted Klemmetsmo .2
- Den 3 mai 1750 er Ranni Olsdatter Clemedsmoe fadder, opholdssted Klemmetsmo .2
- Den 2 august 1750 ble døpt Størker Jonsen, fødested Moe .11
- Den 18 oktober 1750 ble døpt Simen Joensen, fødested Ljøkell .25
- Den 13 desember 1750 er Guri Klemmetsmoe fadder, opholdssted Klemmetsmo .2
- Den 20 desember 1750 ble døpt Aren Arensen, fødested Aunan .26
- Den 17 januar 1751 ble døpt Siver Jensen, fødested By .11
- Den 24 februar 1751 er Ole Martinussen , Marit og Guri Klemmetsmoe faddere, opholdssted Klemmetsmo .2
- Den 18 april 1751 ble døpt Giertru Larsdatter.27
- Den 30 mai 1751 ble døpt Ole Ingebretsen, fødested Gangås .11
- Den 27 juni 1751 ble døpt Lars Kieldsen.11
- Den 2 juli 1751 ble døpt Siver Arntsen, fødested Andøl .28
- Den 31 oktober 1751 er Erik Togstad, Maret Olsdatter og Siri Udstad faddere., opholdssted Klemmetsmo .2
- Den 14 november 1751 er Ole Martinussen og Maret Olsdatter og Maret Olsdatter faddere, opholdssted Klemmetsmo .2
- Den 6 februar 1752 ble døpt Iver Ericsen, fødested Solbu .11
- Den 6 februar 1752 ble døpt.2
- Den 12 mars 1752 ble døpt Gunil Jonsdatter.11
- Den 25 mars 1752 ble døpt Joen Arensen, fødested Aunan .29
- Den 30 mars 1752 er Ole Martinussen og Kari Fannrem faddere, opholdssted Klemmetsmo .2
- Den 11 juni 1752 er Maret Olsdatter og Ingeborg Jonsdatter Moe faddere, opholdssted Klemmetsmo .2
- Den 2 juli 1752 er Martinus Klemmetsmo fadder, opholdssted Klemmetsmo .2
- Den 27 august 1752 ble døpt Michel Larss..30
- Den 24 september 1752 ble døpt Anders Jonsen, fødested Moe .11
- Den 14 januar 1753 ble døpt Ingeborg Jensdatter, fødested By .11
- Den 21 januar 1753 ble døpt Jon Arntsen, fødested Andøl .31
- Den 28 januar 1753 ble døpt Ingri Olsdatter, fødested Gjønnes .32
- Den 28 januar 1753 ble døpt Martha Amundsdatter, fødested Kvåle .11
- Den 11 mars 1753 ble døpt Ingbor Larsdatter.33
- Den 15 juli 1753 ble døpt Iver Jonsen, fødested Skålholt .11
- Den 9 september 1753 ble døpt Knut Jonsen, fødested Ustad .11
- Den 1 januar 1754 er Peder Klemmetsmo fadder, opholdssted Klemmetsmo .2
- Den 6 januar 1754 ble døpt Ole Andersen, fødested Halsteinli .34
- Den 10 mars 1754 ble døpt Ane Jonsdatter.11
- Den 24 mars 1754 ble døpt Kari Ericsdatter, fødested Solbu .11
- Den 19 mai 1754 ble døpt Raney Olsdatter, fødested Gjønnes .35
- Den 8 september 1754 ble døpt Siver Joensen.36
- Den 27 oktober 1754 ble døpt Mons Andreas Hansen.11
- Den 8 desember 1754 ble døpt Agnis Jonsdatter, fødested Skålholt .11
- Den 8 desember 1754 ble døpt Anders Jensen, fødested By .11
- Den 16 mars 1755 ble døpt Beret Amundsdatter, fødested Kvåle .11
- Den 27 mars 1755 ble døpt Joen Ingebretsen, fødested Gangås .11
- Den 4 mai 1755 ble døpt Gunill Larsdatter.37
- Den 8 juni 1755 ble døpt Lars Arntsen, fødested Andøl .38
- Den 24 august 1755 er Maret Olsdatter fadder, opholdssted Klemmetsmo .2
- Den 12 oktober 1755 ble døpt Ole Nilsen, fødested Monset .11
- Den 15 februar 1756 ble døpt Ingbor Andersdatter, fødested By .39
- Den 29 februar 1756 ble døpt Einer Jonsen, fødested Ustad .11
- Den 20 april 1756 er Ole Martinussen fadder, opholdssted Klemmetsmo .2
- Den 8 juni 1756 ble døpt Rannei Knudsdatter.11
- Den 29 august 1756 ble døpt Berethe Olsdatter, fødested Gjønnes .40
- Den 12 desember 1756 er Ole Martinussen , Peder Graven og Ragnild Fannermsgjerdet faddere, opholdssted Klemmetsmo .2
- Den 9 januar 1757 ble døpt Eli Larsdatter.41
- Den 30 januar 1757 ble døpt Beret Arntsdatter, fødested Boksbu .11
- Den 30 januar 1757 ble døpt Anne Erichsdatter, fødested Solbu .42
- Den 9 mars 1757 er Martinus og Guru Klemmetsmoe faddere sammen med Ingebor Fannrem, opholdssted Klemmetsmo .2
- Den 26 juni 1757 ble døpt Walborg Jonsdatter, fødested Moe .11
- Den 7 august 1757 er Maret Olsdatter fadder, opholdssted Klemmetsmo .2
- Den 25 september 1757 ble døpt Ole Larss., fødested Raudkleiva .43
- Den 6 november 1757 ble døpt Ingri Amundsdatter, fødested Kvåle .11
- Den 1 januar 1758 ble døpt Jens Jensen, fødested By .11
- Den 1 januar 1758 er Guri Olsdatter Klemmetsmoe fadder, opholdssted Klemmetsmo .2
- Den 12 februar 1758 ble døpt Beret Povelsdatter, fødested Sellemo .44
- Den 2 juli 1758 ble døpt Giertru Arntsdatter, fødested Andøl .45
- Den 24 september 1758 ble døpt Lars Joensen.46
- Den 12 november 1758 ble døpt Ane Olsdatter, fødested Solbu .47
- Den 11 februar 1759 ble døpt Benjamin Larssen.48
- Den 25 mars 1759 ble døpt Barbroe Endresdatter, fødested Metli .49
- Den 25 mars 1759 ble døpt Marith Amundsdatter, fødested Kvåle .11
- Den 1 april 1759 ble døpt Lars Olsen.50
- Den 29 juli 1759 ble døpt Ole Nilssen, fødested Monset .11
- Den 23 september 1759 er Martinus Olsen Ole Hoston, opholdssted Klemmetsmo .2
- Den 2 mars 1760 ble døpt Michel Larss., fødested Raudkleiva .51
- Den 30 mars 1760 ble døpt Mille Hansdatter, fødested Gumdal .52
- Den 27 april 1760 ble døpt Lars Jonsen, fødested Ustad .11
- Den 22 juni 1760 ble døpt Ingbor Iversdatter, fødested Holtan .11
- Den 27 juli 1760 ble døpt Ingebrigt Ericsen, fødested Solbu .11
- Den 1 januar 1761 ble døpt Jon Jonsen.11
- Den 15 februar 1761 ble døpt Even Jensen, fødested By .11
- Den 1 mars 1761 er Maret Olsdatter fadder, opholdssted Klemmetsmo .2
- Den 29 mars 1761 ble døpt Edvart Benjamensen.11
- Den 12 april 1761 ble døpt Gunnild Olsdatter, fødested Gjønnes .53
- Den 30 april 1761 er Ole Martinussen fadder, opholdssted Klemmetsmo .2
- Den 24 mai 1761 ble døpt Marithe Larsdatter.54
- Den 21 mars 1762 ble døpt Anne Martinusdatter, fødested Klemmetsmo .2
- Den 28 mars 1762 er Martinus Olsen fadder, opholdssted Klemmetsmo .2
- Den 14 november 1762 ble døpt Tosten Haldosen, fødested Skjenald .11
- Den 30 januar 1763 er Ingebor Andersdatter og Anne Klemmetsmoe faddere, opholdssted Klemmetsmo .2
- Den 13 februar 1763 ble døpt Dorthea Maria Iversdatter, fødested Holtan .11
- Den 20 februar 1763 ble døpt Ole Amundsen, fødested Kvåle .55
- Den 12 mai 1763 ble døpt Ane Hansdatter.11
- Den 21 august 1763 ble døpt Arnt Jensen, fødested Korslia .11
- Den 29 september 1763 ble døpt Marithe Siversdatter, fødested Fandrem .11
- Den 11 desember 1763 ble døpt Marithe Martinusdatter, fødested Klemmetsmo .2
- Den 18 desember 1763 ble døpt Anders Andersen, fødested Halsteinli .56
- Den 18 desember 1763 ble døpt Peder Andersen, fødested Halsteinli .56
- Den 7 mars 1764 er Ole Martinussen og Siver Ustad faddere, opholdssted Klemmetsmo .2
- Den 19 april 1764 ble døpt Simen Nilssen, fødested Monset .11
- Den 8 juli 1764 er Siver Fannrem og Ingebor Andersdatter faddere, opholdssted Klemmetsmo .2
- Den 29 juli 1764 ble døpt Ole Olsen, fødested Gjønnes .57
- Den 23 september 1764 er Maret Olsdatter fadder, opholdssted Klemmetsmo .2
- Den 11 november 1764 ble døpt Kari Olsdatter.58
- Den 9 desember 1764 ble døpt Sidsel Ingebretsdatter, fødested Forve .11
- Den 20 januar 1765 er Martinus Olsen og Peder Klemmetsmo faddere, opholdssted Klemmetsmo .2
- Den 21 april 1765 er Martinus Olsen fadder, opholdssted Klemmetsmo .2
- Den 28 april 1765 ble døpt Peder Jensen, fødested By .11
- Den 16 mai 1765 er Ole Martinussen , Ingeborg og Ane Klemmetsmoe faddere, opholdssted Klemmetsmo .2
- Den 21 juli 1765 ble døpt Lars Amundsen, fødested Kvåle .11
8 Diskusjoner, forum og research
- 668.C02 1743-1765 Døbte witnessed the New Tag of Jon Arensen i Orkdal; 668.C02 side 212
Døpte Guttebørn 1752
Fastel. S.
Joen Rasmusen Giønesses s: Rasmus
Fad: Ole Stordal, Jørgen Engen, Halver Lemundal, Ingebor Kiønli, Gunild Stordal
668.C02 side 346
Døpte Pikebørn 1752
Fastel. S.
Joen Arentsen Giønesses dat: Ranni
Fad: Ole Giønes, Erik Giønes, Ingri Giønes, Jertru Stordal, Maret Nordgård
668.C02 side 219
Døpte Guttebørn 1753
2. P. Trinit.
Joen Øfnes søn: Joen
Fad: Joen Røaas, Tosten Løken, Lars Evien, Jertru Øfne, Solov Espen
668.C02 side 221
Døpte Guttebørn 1753
11. P. Trinit.
Joen Giønneses søn: Lars
Fad: Ole Høstoen, Ole Jønes, Elias Olss. Jønes, Jødda Høstoen, Kirsten Jørgensd. Jønes
668.C02 side 222
Døpte Guttebørn 1753
Onsd. før 16. Trinit.
Joen Giønesnesseds søn: Aren
Fad: Villik Forve, Ole Smed, Ole Pedersen Bak, Ranni Solem, Gunild Pedersd. Nessed
668.C02 side 359
Døpte Pikebørn 1754
12. P. Trinit.
Joen Jønes dat: Maret
Fad: Rasmus Høstoen, Lars Olss. Graven, Ane Rensklef, Beret Harang, Beret Olsd. Dørdal
668.C02 side 365
Døpte Pikebørn 1755
13. P. Trinit.
Joen Giønesnesseds dat: Kiersten
Fad: Erik Setter, Aren Larsen Giøaas, Ane Skarpgierdet, Kari Giønes, Maret Tverdal
668.C02 side 370
Døpte Pikebørn 1756
20. Trinit.
Joen Giønnesses dat: Jødda
Fad: Knud Klefsås, Amund Neder-Øfne, Siri Klefsås, Kari Giønes, Ranni Høstoen
668.C02 side 252
Døpte Guttebørn 1759
Palme S.
Joen Olsen Giønes søn: Ole
Fad: Siver Dørdal, Lars Graven, Ole Olss. Giønes, Beret Nyhus, Dordi Graven
668.C02 side 252
Døpte Guttebørn 1759
Palme S.
Joen Giønesnesseds søn: Halver
Fad: Morten Nyhus, Ole Nordgård, Ingebret Forve, Ane Tverdal, Eli Stenli
668.C02 side 259
Døpte Guttebørn 1759
1. Juled.
Joen Arentss. Asbøls søn: Arent
Fad: Knud Ustad, Anders Øfnum, Ole Arentss. Asbøl, Eli Øfnum, Ole Asbøl
668.C02 side 271
Døpte Guttebørn 1762
Nytårsd.
Joen Giønes søn: Elias
Fad: Anders Harang, Rasmus Harang, Elias Giønes, Ranni Evensd. fra Byen, Siri Kønli
668.C02 side 402
Døpte Pikebørn 1762
13. P. Trinit.
Joen Arentss. Ørens dat: Guri
Fad: Ole Giølmesøren, Ole Øfne, Kari Meistad på Øren, Mari Skarpgierdet, Solov Øfne
668.C02 side 407
Døpte Pikebørn 1763
14. P. Trinit.
Joen Giønes 2de døt: Beret og Jødda
Fad: Knud Kiønli, Joen Graven, Knud Øyen, Fredrik Kiønlien, Kari Jønes, Jertru Sølberg, Daaret Snøsen, Karen Vinterdal, Ane Dørdal, Kiersten Jønes
668.C02 side 291
Døpte Guttebørn 1765
Palme S.
Joen Giønes søn: Ole
Fad: Ole Giønes, Peder Giønes, Clas(Elias?) Giønes, Ingebor Neset, Ingebor Stordal.
- 668.C02 1743-1765 Døbte witnessed the New Tag of Lars Hermundsen Kvakland den 29 september 1743 i Orkdal kirke; 668.C02 Avskrift side 171
Døpte Guttebørn 1743
16. P. Trinit
Hermund Setters søn: Lars
Fad: Siver Dørdal, Aren Lille-Røe, Anders Forve, Beret Setter, Beret Nesset.59
- 668.C02 1743-1765 Døbte witnessed the New Tag of Dordi Pedersdatter den 27 desember 1745 i Orkdal kirke; Døpte Pikebørn 1745
3. Juled.
Peder Blomlies dat: Daardi
Fad: Niels Kiønli, Hermund Dørdal, Eli Dørdal, Beret Graven, Kiersten Kiønli.60
- 668.C02 1743-1765 Døbte witnessed the New Tag of Anders Rasmussen i 1747; Døpte Guttebørn 1747
Skiertorsd.
Rass: Krogens søn: ?
Fad: Ole Hoset, Lars Sellemoe, Ingebret Ekli, Beret Hoset, Ingri Eggen.61
- 668.C02 1743-1765 Døbte witnessed the New Tag of Lars Roekleven i 1749 i Orkdal; Avskrift 668.C02 side 331
1749 16 p. Trinit
Lars Roeklevens dat Beret
Fad: Jørgen Engen, Amund Bak, Kari Röeklef, Ingebor Bye, Ingebor Joensd. Bye.
- 668.C02 1743-1765 Døbte witnessed the New Tag of Eli Pedersdatter and Marit Pedersdatter i 1749 i Orkdal kirke; Døpte Pikebørn 1749
M. Bebudelsesd.
Peder Blomlies 2de døt: Eli og Maret
Fad: Iver Blomli, Nils Kiønli, Lars Kiønli, Lars Sverkdal, Eli Kiønli, Beret Graven, Kiersten Ødegaard, Maret Qvakland, Beret Blomli, Eli Sverkdal.22
- 668.C02 1743-1765 Døbte witnessed the New Tag of Jon Pedersen i 1751 i Orkdal kirke; Døpte Guttebørn 1751
Midf. S.
Peder Blomlies søn: Joen
Fad: Siver Dørdal, Anders Svorkdal, Joen Svorkdal, Eli Dørdal, Kiersti Dørdal.62
- 668.C02 1743-1765 Døbte witnessed the New Tag of Rasmus Olsen den 27 august 1752 i Orkdal; Side År Døypt
1594 215 1752 13. P. Trinit. [27.08.1752]m
Rolle Førenamn Etternamn Kjønn Bustad
10793 Barn Ole Rasmussen M Solem
10794 Far Rasmus Solem
10795 Fadder Siver Haldogaard
10796 Fadder Siver Solem
10797 Fadder Joen Olsen Giønes
10798 Fadder Ingri Tverdal
10799 Fadder Ane Solem.
- 668.C02 1743-1765 Døbte witnessed the New Tag of Maria Arnsdatter i 1755 i Orkdal; Kan hun være Aren Ellingsgårds datter født 26 p. Trinit 1755???
Avskrift 668.C02 side 366.
- 668.C02 1743-1765 Døbte witnessed the New Tag of Rasmus Olsen den 23 februar 1755 i Orkdal; Side År Døypt
2399 363 1755 2. B. i Faste [23.02.1755]m
Rolle Førenamn Etternamn Kjønn Bustad
16423 Barn Jertrue Rasmusdtr K Solem
16424 Far Rasmus Solem
16425 Fadder Anders Tverdal
16426 Fadder Tølløf Øfnmoe
16427 Fadder Beret Nyhus
16428 Fadder Ingebor Solem
16429 Fadder Eli Olsdtr Solem.
- 668.C02 1743-1765 Døbte witnessed the New Tag of Beret Larsdatter i 1756 i Orkdal; Avskrift 668.C02 side 367
1756 4 s e 3K
Lars Mikelsens dat Beret
Fad: Joen Sundlimoen, Anders Joense. Prestege, And Tuflot, Guri Jaamoe, Ingebor Prestege.
- 668.C02 1743-1765 Døbte witnessed the New Tag of Lars Roekleven i 1757 i Orkdal; Avskrift 668.C02 side 242
1757 16 p. Trinit
Lars Röklefmoens søn Ole
Fad: Ole Hoset, Iver Asplien, Ole Siverss. i Prestege, Mildri Røklef, Ingeborg Megårdsløken.
- 668.C02 1743-1765 Døbte witnessed the New Tag of Peder Estensen i 1757 i Orkdal kirke; Døpte Pikebørn 1757
16. P. Trinit
Peder Blomlies dat: Gunild
Fad: Knud Setterbak, Ole Kiønli, Kiersten Setterbak, Kiersten Dørdal, Ane Joensd. Løken.63
- 668.C02 1743-1765 Døbte witnessed the New Tag of Rasmus Olsen den 9 oktober 1757 i Orkdal; Side År Døypt
2485 378 1757 18. P. Trinit. [09.10.1757]m
Rolle Førenamn Etternamn Kjønn Bustad
17018 Barn Kari Rasmusdtr K Solem
17019 Far Rasmus Solem
17020 Fadder Ole Sveldstad
17021 Fadder Peder Joensen Solem
17022 Fadder Randi Neder-Øfne
17023 Fadder Ane Øfne
17024 Fadder Mari Solem.
- 668.C02 1743-1765 Døbte witnessed the New Tag of Peder Estensen and Eli Peersdatter den 1 januar 1760 i Orkdal kirke; Døpte Pikebørn 1760
Nytårsd.
Peder Blomlies dat: Eli
Fad: Ole Lian, Samuel Gagnås, Maret Lien, Sollov Setterbak, Dordi Graven.64
- 668.C02 1743-1765 Døbte witnessed the New Tag of Rasmus Olsen den 11 januar 1761 i Orkdal; Side År Døypt
2579 395 1761 1 S ef. 3 Kong [11.01.1761]l
Rolle Førenamn Etternamn Kjønn Bustad
17673 Barn Gunild Rasmusdtr K Solem
17674 Far Rasmus Solem
17675 Fadder Mons Sølberg
17676 Fadder Anders Anderssen Tverdal
17677 Fadder Eli Svelstad
17678 Fadder Mari Solem
17679 Fadder Eli Tverdal.
- 668.C02 1743-1765 Døbte witnessed the New Tag of Marit Poulsdatter i 1762 i Orkdal; Avskrift 668.C02 side 403
1762 18. p. Trinit
Povel Songlies dat Maret
Fad: Ole Langli, Lars Evien, Beret Svorkdal, Mari Våvasli, Beret Langli.
- 668.C02 1743-1765 Døbte witnessed the New Tag of Amund Larsen den 25 desember 1762 i Orkdal; Side År Døypt Merknad
2638 404 1762 1. Juledag [25.12.1762]l E: Ingen faddere er oppgitt.
Rolle Førenamn Etternamn Kjønn Bustad
18082 Barn Beret Amundsdtr K Qvaal
18083 Far Amund Qvaal.
- 668.C02 1743-1765 Døbte witnessed the New Tag of Giertru Pedersdatter i 1763 i Orkdal kirke; Døpte Pikebørn 1763
3. S. eft 3 K.
Peder Blomlies dat: Jertrue
Fad: Knud Kiønli, Ole Gisvold, Eli Dørdal, Siri Kiønli, Dordi Blomli.65
- 668.C02 1743-1765 Døbte witnessed the New Tag of Rasmus Olsen den 7 oktober 1764 i Orkdal; Side År Døypt Merknad
2692 414 1764 16. P. Trinit. [07.10.1764]m E: Ingen faddere er oppgitt.
Rolle Førenamn Etternamn Kjønn Bustad
18459 Barn Siri Rasmusdtr K Solem
18460 Far Rasmus Solem.
- 668.C02 1743-1765 Døbte witnessed the New Tag of Lars Jonsen i 1765 i Orkdal; Avskrift 668.C02 side 419
1765 18 p. Trinit
Lars Rensklevens dat ???
Fad: Jon Megård, Mathis Voll, ??? ???, Jödda Øyum, Randi Voll.
- 668.C02 1743-1765 Døbte witnessed the New Tag of Amund Rasmussen den 15 september 1765 i Orkdal; Side År Døypt
2044 293 1765 15. P. Trinit. [15.09.1765]?
Rolle Førenamn Etternamn Kjønn Bustad
13931 Barn ? Amundsen M Over-Qvaal
13932 Far Amund Over-Qvaal
13933 Fadder Ole Somervold
13934 Fadder Aren Fandrem
13935 Fadder ? Metli
13936 Fadder Ane Sveli
13937 Fadder Kari F ?